Gürcistan’da Çalışma Ve İş Fırsatları

Gürcistan 3,7 milyon nüfusa sahip küçük bir Kafkasya ülkesidir. Ülkenin milli geliri 17 milyar dolardır. Ülkede kişi başına düşen gelir 4 bin 700 dolar seviyesindedir. Ülkede resmi dil Gürcüce olmakla beraber, para birimi Gürcistan Larisi’dir. Ülkenin başkenti Batum’dur. Gürcistan küçük bir ekonomi olmasının yanı sıra gelişmekte olan ülkeler kategorisinde değerlendirilmektedir. Genel olarak Gürcistan ekonomisi için gelişmemiş diyebiliriz. Fakat yine de Gürcistan’da çalışmak isteyen ve Gürcistan’da iş bulmak isteyen pek çok kişi var. Peki Gürcistan’da ne iş yapılır? Gürcistan’da işçi olarak çalışmak için hangi işler idealdir?

Gürcistan’da çalışabileceğiniz ve istihdam edilebileceğiniz pek çok sektör bulunmaktadır. Genel olarak Gürcistan’da en gelişmiş sektör, pek çok ülkede olduğu gibi Hizmetler sektörüdür. Ülke, milli gelirinin %69’unu hizmetler sektöründen elde etmektedir. Sanayi sektörü ülkede %21 oranında büyüklüğe sahip ve tarım sektörü de %9 büyüklüğündedir.

Gürcistan iş ilanları aslında Türk çalışanlar için sıklıkla takip edilen bir konudur. Özellikle Gürcistan’ın başkenti Batum’da birçok Türk şirket başta inşaat sektörü olmak üzere farklı alanlarda iş yapmaktadır. Batum iş ilanları bakımından da bakıldığın Türk çalışanlar için cezbedici bir hale gelmektedir.
ASA HRM ile çalışabileceğiniz en fazla talep gelen işler ise şu şekildedir; Garson, Barmen, Hostes, Şef, Aşçı, Spa Terapisti, İnşaat vb.
Gürcistan’da çalışmak istediğinizden eminseniz ve kafanızda doğru işe karar verdiyseniz ASA HRM Kariyer sayfası üzerinden size en uygun işi bulabilirsiniz.